En Kolay Ücretsiz Koli Bulacağınız 7 Yer

Evden Eve Nakliyata Hazırlanırken Mobilyaların Demontajı Nasıl Yapılır?
Aralık 3, 2017
Taşınırken Koliler İçin Uyarı Etiketleri
Aralık 3, 2017

İnsan istemeyerek de olsa taşınmak zorunda kalabiliyor. Eğitim, iş veya hobi gibi durumlarda da şehir veya ev değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Taşınmanın en büyük çilelerinden biri de eşyaların toplanması ve paketlenmesidir. Bu konuda bir sürü koliye ihtiyaç duyacaksınız. Özellikle koli bulma konusunda sizlere vereceğimiz püf noktalar bulunmakta. Koli ihtiyacınızı satın alarak çözmeye kalktığınızda ortaya gerçekten yüksek ücretler çıkabilmektedir. Hem ihtiyacınızı görecek hem de tüm eşyalarınızı sığdırabileceğiniz kolileri bulmak ise tam bir çileli yol. İşte en kolay ve ücretsiz koli bulabileceğiniz 7 yer, sizler için derledik.

1 – Beyaz Eşya Satıcıları

Beyaz eşya ürünleri satan firmalarda fazladan koliler bulunabilir. Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünlere ait fazla kutuları isteyebilirsiniz. Hem koli hem de strafor temininde ilk noktanız olmalıdır. Straforlar sayesinde de eşyalarınızın kırılmasına engel olabilir, korunmasını sağlayabilirsiniz.

2 – Teknoloji Mağazaları

Teknoloji mağazalarında koli bulmak aslında zordur ama şansınız yaver gidebilir. Eğer şanslıysanız özellikle büyük koliler bulabileceğiniz en önemli yerlerden biri teknoloji mağazalarıdır. Özellikle sabah gitmeniz, ürün açılımından sonra kolileri almanızı tavsiye ederiz. Sabah vakit ayıramadığınız durumlarda ise kapatma saatine yakın giderseniz, çöpe bırakılacak kutuları hemen alabilir, taşınma işleminiz için kullanabilirsiniz.

3 – Bir Milyoncular (Ucuzluk Pazarları)

Bir milyonculara sürekli ürün gelmekte ve sirkülasyon hızlı dönmektedir. Yeni gelen ürünler raflara dizildikten sonra koliler genellikle atılmaktadır. Atılacak kolileri almanızı öneriririz.

4 – Süper Marketler

BİM, Şok, Migros gibi süper marketlere sürekli ürün gelmektedir. Çoğu ürün karton kolilerle teslim edilirken bazıları da paletle gelmektedir. Özellikle kartonlarla getirilen ürünlerin ambalajlarını kasiyer veya diğer görevlilerden isteyebilirsiniz.

5 – Mobilya Mağazaları

Büyük koli bulabileceğiniz önemli yerlerden biri de mobilya mağazalarıdır. Özellikle butik mağazalarda hem teşhir ürünlerinin yenilenmesi hem de teslim sonrası ortaya çıkan kolileri alabilirsiniz. Taşınma esnasında kıyafet, kitap veya cam eşya gibi ürünleri yerleştirmeniz adına büyük kolilere sahip olacaksınız.

6 – Kırtasiye veya Kitabevleri

Kitabevleri haftaiçi kitap siparişlerinde bulunurlar. Önemli kıstas taşınma öncesi bilgi aktarıp sizin için kolileri saklamanmasını talep etmenizdir. Böylelikle kitap için gönderilen sağlam kolileri tedarik edebilir, eşyalarınızı daha güvenli taşıyabilirsiniz.

7 – Mahalle Bakkalı

Diğer seçeneklerden daha göz önünde ama sirkülasyonun düşük olduğu mahalle bakkalınıza özellikle bir ay öncesinden haber verirseniz size haftalar boyu koli biriktirebilir. Bakkalın satış oranına göre koliye sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir